• +(90) 466 312 35 77
  • kesimal@kesimalkardesler.com.tr

Bizden Haberler

Kesimal Kardeşler Birinciliği Kimseye Bırakmadı

Haber Tarihi: 13-01-2016

Onbir yıldır devam eden gelenek bozulmadı.12.yılda da Artvin vergi rekortmeni Kesimal Kardeşler oldu.

26. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Artvin Defterdarlığı ilimizde kurumlar vergisi ve gelir vergisi bünyesinde ilk üçe giren vergi rekortmenlerini ödüllendirdi.  Ali Nihat Gökyiğit Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ödül törenine, Artvin Vali Vekili Mehmet Ali Öztürk, İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip,  Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Vali Yardımcısı Hasan Ongu, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Yusuf Bahadır Özay, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş,  Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel,  Artvin Defterdarı Zeki Aydoğan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İshak Hacıkamiloğlu, Aile ve sosyal Politikalar İl müdürü Adem Karameşe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Tilki,  siyasi parti temsilcileri, oda temsilcileri, vergi mükellefleri ile davetliler katıldı.

Artvin Defterdarı Zeki Aydoğan, kurumlarının mevcut yapısı ile yürüttükleri faaliyetler hakkında slayt sunumu eşliğinde detaylı bilgiler verdi.  Artvin Defterdarı Zeki Aydoğan, burada yaptığı konuşmada, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla her yıl şubat ayının son haftasının Vergi Haftası olarak kutlandığını söyledi.

Aydoğan ayrıca, “İlimizde 2014 yılında genel tahakkuk 370 milyon 333 bin lira, tahsilât ise 245 milyon 322 bin lira liradır.” dedi. Artvin’de mükellef sayısı ile ilgili de bilgi veren Aydoğan, “Gerçek usulde mükellef sayısı 6001, basit usulde 2702, kurumlar vergisinde 1009, KDV mükellef sayısı 5000, diğer vergilerden (potansiyel mükellefler dahil) mükellef sayısı 30856 olmak üzere ilimizde toplam 44.937 mükellef bulunmaktadır” diye konuştu.

 

KESİMAL KARDEŞLER YİNE BİRİNCİLİĞİ KİMSEYE BIRAKMADI

İlimiz genelinde 2013 yılı kazancı üzerinden tahakkuk eden kurumlar ve gelir vergisi miktarı itibariyle ilk üç sırada yer alan mükelleflerimize plaketleri takdim edildi. Kurumlar vergisinde ilimiz Arhavi ilçesinde İthalat İhracat Faaliyeti içerisinde bulunan Hopa Vergi Dairesi Müdürlüğü mükellefi Kesimal Kardeşler İnşaat Sanayi Nakliyat Turizm Ticaret Anonim şirketi kurum kazancı 6 milyon 36 bin 150 TL üzerinden bir milyon 261 bin 230 TL kurumlar vergisi ödeyerek birinci sırada yer aldı. Şirket temsilcisi Atıf Kesim’e plaketini Artvin Vali Vekili Mehmet Ali Öztürk takdim etti. Öztürk burada yaptığı konuşmasında Sarp sınır kapısı ile alakalı rakamsal bilgiler vererek şunları söyledi;  “öncelikle Atıf Beyin şahsında tüm vergi rekortmenlerimizi ve vergisini veren vatandaşlarımızı kutluyorum. Vergi deyince bende izin verirseniz sizlere Sarp Sınır Kapısı ile alakalı rakamsal bilgiler vermek istiyorum. Sarp Sınır kapısında günde ortalama 17 bin yolcu 4 bin araç geçiş yapıyor. Yapılan araştırmaya göre ülkemize doğrudan veya dolaylı yollardan katkısı 10 milyar lira olduğu söyleniyor. Bunun ilimiz ve ülkemiz için son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Önümüzde ki dönemde inşallah tren yolunda ilimize kadar gelmesi hem Artvin ilimize hem de ülke ekonomisi büyük katkısı olacağına inanıyorum” dedi.

    İkincilik ödülü de HOPAPORT bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Denmar Depoculuk’a verildi. Denmar Depoculuk,  Ciner Grubu bünyesinde bulunan Hopa Limanı’na yurtdışından çeşitli malların depolanması ve daha sonra karayolu ve denizyolu ile sevkiyatının sağlanmasında hizmetler vermektedir. Denmar Depoculuk ödülü Genel Müdür Meriç Burçin Özer’in il dışında bulunmasından dolayı Şirket İnsan Kaynakları Müdürü Turan Kılıç’a İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip tarafından verildi.

          Hopa’da Akaryakıt işletmeciliği faaliyetinde bulunun Akyıl Petrol Akyıl Petrol Ürünleri Otomotiv İthalat Limited Şirketi üçüncü sırada yer aldı. Şirket temsilcisi muhasebe müdürü Ömer Ustabaş’a plaketini Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe takdim etti.

KESİMALLAR “BİZ ÜLKEMİZ, İLİMİZ VE ARHAVİ’MİZ EKONOMİSİNİN GELİŞİMİNE KATKI SUNMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Arhavi’de aile şirketi olarak çekirdekten ticaret hayatına atılan Kesimal kardeşler zaman içinde işlerini de geliştirerek çeşitli iş kollarında çalışmalarına devam ettiler. Sarp sınır kapısının açılması ardından Kafkas ülkelerine Nakliye, Gıda ve İnşaat malzemeleri ihracatını yoğunlaştıran Kesimal Kardeşler A.Ş. olarak şirketleşerek kurumsal kimliğe kavuştular. İnşaat Malzemeleri ve İnşaat Taahhüt işlerine yönelen Kesimal kardeşler Beyaz Eşya iş kolunda da Vestel’in Arhavi bayiliğini işleri arasına kattılar. Yaptıkları inşaatlarla da birçok vatandaşı ev sahibi yapan Kesimal kardeşler A.Ş. Hopa Limanı üzerinden de iç ve dış ticaretlerine devam ediyorlar. Akçansa Çimento’nun Artvin bayiliğini de yapan Kesimal kardeşler bu yıl 12’nci defa Artvin Vergi Rekortmenleri listesine isimlerini birinci olarak yazdırdılar.

Arhavi TSO Y.K. Başkanlığı da yapan Şirket Y.K. Başkanı Atıf Kesimal  “Biz babadan öğrendiğimiz ve bugünde devam ettirmeye çalıştığımız ilkeli, doğru ticareti kendimize ilke edindik. Kardeşler olarak çıktığımız bu yolda değişik kalemlerde ticari yaşantımız devam ediyor. Bu ticaretimizin önemli ayaklarından olan ihracat ve taşımacılık işimiz kapsamında Gürcistan başta olmak üzere Kafkas ülkeleri ile ciddi sayılacak bir iş potansiyeli oluşturduk. Beyaz eşyadan inşaat malzemesine, Gıda’dan taşımacılığa kadar çeşitli kalemlerde yürüttüğümüz bu faaliyetimize ek olarak iç pazarda da ilçemiz başta olmak üzere Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan gibi illere de özellikle İnşaat malzemeleri satışlarımız devam ediyor.

            Tüm bu çalışmalarımızda devam ederken ticari ahlak ve etik kurallara azami derecede uymaya özen göstermeye çalışıyoruz. Biz Kesimaller ismini ülkemizin tüm vilayetlerinde ve yurt dışında alnımız ak, başımız dik duyurduk ve duyurmaya da devam ediyoruz, edeceğizde. Ödül törenini düzenleyen sayın defterdarımıza ve firmamıza layık görüp plaketle bizleri onurlandıran sayın valimize Kesimal kardeşler olarak çek teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Genç Duyu Medya Medya Beyi